SKIPtram

U bent hier: Home > MODEL in H0 (1:87) > GVBA materieel > BW 881-900 Vogelkooitjes ( Linke Hoffmann)

BW 881-900 Vogelkooitjes ( Linke Hoffmann)

Bijnaam: Breslauer, kleine middeninstapper, ( klein) nougatblok ??

B  © foto verzameling Cor Fijma

Exerprt van Cor Fijma,

Al meer dan 100 jaar geleden gaf het GVA  opdracht tot het bouwen van 20 bijwagens met verlaagd middenbalkon die de bijwagenserie 881-900 ( 1921) zouden gaan vormen. In 1930 kwamen er nog 20 bij met een verlengde wagenbak met de nummers 931-950. De serie 881-900 komt uit Breslau (thans Wroclaw in Polen) uit de fabriek van Linke-Hoffmann

Voor de Modelbouwer:

-oorspronkelijk oud blauw met houten panelen 

-In 1931-1938 werd de serie blauw/grijs geschilderd en verloor daarmee hun donkerblauwe kleur met bruine houten zijschotten en siertekeningen aan de zijwand.

-in de nieuwekleuren grote cijfers op de kop ( ook nog met reclame later pas klein)

-In het najaar van 1949 werd gestart met de ombouw van de serie tot éénrichtingwagen, waarbij de handgrepen aan de blinde zijde en de contactdozen achterop verdwenen

-1957 buiten dienst geen exemplaar is bewaard gebleven

-martini relame op de zijkant en Turmac / Erdalop / Radion de dakbord(en) en links achter Old mac/ van Nelle tabak/ van Nelle thee koffie ( 1949)

- reden vaak achter: Unions/Utrechtenaren/ Stoeltjes wagen

 

 

Problematiek tekening Leiderlitz.

Of te wel hoe een vogelkooitje SKIPtram op het verkeerde been zet.

Hierbij is het interieur gespiegeld, Modelbouwwer Leo van Liempt wees me bij nauwkeurige modelbouw op de ongerimdheid van de tekening n.a.v. foto's.

Nu zijn er niety zoveeel foto's maar een mooie is deze waarbij in de rode cirkel de kleine bank rechts voor zit wat dus volgens de tekening niet zou kunnen.

Helaas blijkt uit informatie van Wouter van Beek dat deze foto is gefotoshopt t.b.v. een a1 april grap en een verkort nougatbloc ( 946) is. 

Het was me ook al een raadsel waarom ik de bovenstaande wagen niet in de museum collectie kon terug vinden. De onderstaande drie foto's geven het vermoeden van Leo van Liempt een goede grond.

En bij navraag via Guus Wit aan Karel Hoorn leverde het bewijs via deze foto dat de tekening NIET klopt

Ik heb derhalve de tekening aangepast.

En is het BP van SKIPtram dus NIET juist ( maar wel te gebruiken).

Bij inspectie van het Fairfield BP blijkt dat aldaar men wel op de hoogte was van het juiste interieur gezien het assymetrische pootje onder de enkele stoel, maar de foute instructie op het assemblage blad.

 
 

 

 

SKIPtram model in resin

 

© SKIPtram

 

 

 

© SKIPtram

Onderstaand het Fairfield Europe model(L) van de Breslauer en rechts het Nougatblok van SKIPtram

 

 

 

 Fairfield model gesuperd door SKIPtram

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login

nach oben